Co najczęściej psuje się w betoniarkach?

Części zamienne do betoniarek

Betoniarka jest niezbędnym urządzeniem na każdym placu budowy. Produkcja mieszanek betonowych o różnej konsystencji oraz zapraw murarskich i tynkarskich to jej podstawowe zadanie. Może być również używana do mieszania materiałów sypkich.

W związku z szerokim spektrum zadaniowym betoniarka pracuje nawet przez kilkanaście godzin na dobę. Jej sprawną pracę i żywotność w znacznym stopniu przedłuża odpowiednia obsługa i konserwacja. Jednak dbanie o maszynę nie gwarantuje jej niezawodnej eksploatacji. Nawet betoniarki renomowanych producentów ulegają różnym awariom.

Jeśli betoniarka zepsuje się, zanim podejmie się decyzję o nabyciu zupełnie nowej maszyny, warto zastanowić się nad kupnem części zamiennych. Montaż części zamiennych do betoniarek może być przeprowadzony łatwo, szybko i co najważniejsze ekonomicznie. Najczęściej zużywającymi się i jednocześnie psującymi się elementami są napędowe koła zębate, paski napędowe, łożyska, silniki i wyłączniki elektryczne.

Części zamienne do betoniarek

Części zamienne do betoniarek

Wybierając części zamienne do betoniarek należy zwrócić uwagę na wszystkie parametry i oznaczenia. Dzięki temu dobierzemy element idealnie dopasowany do danego modelu betoniarki. W przypadku kół zębatych producenci i sprzedawcy podają takie parametry, jak ilość zębów, średnica zewnętrzna, średnica otworu i szerokość koła. Decydując się na wymianę silnika elektrycznego należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego moc. Do wyboru mamy silniki jedno- lub trójfazowe. Silniki oferowane w sklepie internetowym rawiko.pl posiadają 12 lub 24 miesięczną gwarancję producenta. Inną częścią zamienną, która często ulega awariom, jest wyłącznik elektryczny. Zgodnie z silnikiem betoniarki wybieramy wyłącznik jedno- lub trójfazowy. Bezpiecznej wymiany wyłącznika elektrycznego i silnika może dokonać tylko elektryk z uprawnieniami. Pasek napędowy dobieramy zgodnie z oznaczeniem.

Wszystkie części zamienne dostępne w sklepie rawiko.pl spełniają najwyższe standardy jakości, co znacznie zwiększa wydajność betoniarki.

Coraz więcej klientów decyduje się na zakupy online. Wysoka dostępność nowych części zamiennych do betoniarek, prosty sposób zamawiania i szybka dostawa to najważniejsze zalety zakupów w sklepie internetowym rawiko.pl.

Main Menu