Betoniarka – kupić czy wypożyczyć?

Betoniarki

Wykonanie wszelkich prac budowlanych, remontowych czy wykończeniowych wymaga oprócz fachowej wiedzy i umiejętności, odpowiednich narzędzi i maszyn. W branży budowlanej, w której jakość pracy w dużej mierze zależy od profesjonalnego sprzętu, inwestycja w odpowiednie wyposażenie wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów coraz więcej firm oferuje możliwość wypożyczenia sprzętu budowlanego.

Wypożyczenie maszyny lub narzędzi budowlanych może być korzystną alternatywą w stosunku do kupna tego sprzętu. Jednak przed podjęciem decyzji powinniśmy dokładnie sprawdzić, co się bardziej opłaca – kupno czy wynajem. Podstawowym warunkiem, gwarantującym opłacalność wypożyczenia maszyn i narzędzi, jest korzystanie z tych sprzętów tylko jednorazowo lub przez krótki okres – od kilku godzin do kilku dni. Jeśli potrzebujemy maszyny o bardzo szerokim spektrum zastosowań, jej wypożyczenie może nas więcej kosztować niż kupno.

Betoniarki

Kupno betoniarki

Podczas budowy domu lub jego remontu jednym z najważniejszych sprzętów jest betoniarka, dzięki której wyprodukujemy beton oraz zaprawę murarską i tynkarską. Mieszanie mechaniczne w betoniarce na placu budowy pozwala na bieżąco wyrabiać wytrzymały beton oraz najwyższej jakości zaprawy cementowe i cementowo-wapienne, które są niezbędne na każdym kroku prac budowlanych lub remontowych.

Betoniarka jest więc sprzętem używanym podczas wszystkich etapów budowy domu – od postawienia fundamentów po wykonanie tynków zewnętrznych, wewnętrznych, słupów ogrodzeniowych i fundamentów pod taras. W tym momencie otrzymujemy odpowiedź na pytanie, co jest bardziej opłacalne – kupno czy wynajem. Bez wątpienia kupno profesjonalnej betoniarki jest korzystniejsze od jej wypożyczenia.

W przypadku betoniarki, której nie może zabraknąć na żadnym placu budowy, polecamy jej zakup w sprawdzonych sklepach, oferujących sprzęt najwyższej jakości (www. rawiko.pl).

 

Main Menu